Rreth Lirikës Shqiptare

Ky blog është për gjithë ju që ndani pasionin për muzikën popullore shqiptare të çdo krahine të Shqipërisë. Do mundohem të sjell sa më pranë jush tekste këngësh të cilat ju kanë shoqeruar një jetë të tërë apo dhe ato këngë të cilat mund të kenë kaluar pa u vënë re nga shumë prej nesh. Ju lutem mos hezitoni dhe të nisni këngët tuaja tek kjo faqe dhe më vonë unë do i vendos në faqen kryesore dhe ne kategorinë përkatëse, ose mund t’i nisni në adresën e emailit tim tresjolie_usa@yahoo.com .

Ju faleminderit!

Advertisements

4 Comments »

 1. Olsi said,

  Keni bere pune shume te mire. Po shihja per kengen e Gani Beg Toptanit.

  A e keni gje?

  flm
  Olsi

  Itali

 2. lirikashqiptare said,

  Olsi, me falni per vonesen. Kete kenge nuk e njoh. Nese mund te me thuash se cila treve e Shqiperise e kendon, do me ndihmonte disi per te kerkuar. Sdq, nese e gjej si kenge, do e sjell ketu.

  Gjithe te mirat!

 3. moonskittles said,

  Ketu do rikthehem shpesh per te kenduar me ty 🙂

  • lirikashqiptare said,

   Je e mirëpritur sa herë të vjen t’ia marrësh këngës, por, edhe valles ia heqim këtej 🙂


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: