May 7, 2008

Të skuq faqja porsi pjeshka

Posted in Shqiperia e Mesme tagged at 1:38 am by lirikashqiptare

Po m’rreh zemra
Si valë deti
Qysh duron zemer
Qysh duron
Dhe më ikën shpejt

Më ngriu draperi
N’dorë m’u të shkretit
Qysh duron zemër
Qysh duron
Dhe me gojë s’më flet

Marak tu bona mi goce
Tu t’shiku me sy
Po t’vij qark si zog skifteri
Me u taku me ty
Po t’vij qark si zog skifteri
Me u taku me ty

Të skuq faqja porsi pjeshka
Syni si ylli
Nuk duroj sa të vijë vjeshta
E me të marrë në shpi
Nuk duroj sa të vijë vjeshta
E me të marre në shpi

Të skuq faqja porsi pjeshka
Syni si ylli
Nuk duroj sa të vije vjeshta
E me të marrë në shpi

Advertisements

2 Comments »

  1. Tropoja said,

    me te vertete e bukur kjo kenge, me kujton kohet e femijerise 😉
    dhe interpretuesja eshte nice!

  2. lirikashqiptare said,

    Pse nuk je me femije 😛

    Trazhgim, ke harru te sjellesh naj kenge nga Tropoja. Te lutem mos perto! 🙂


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: