March 27, 2008

Dy lule pas Malit

Posted in Shqiperia e Mesme tagged at 4:03 pm by lirikashqiptare

Rrushi i kuq oh i bukur-o
Rrushi i kuq oh i bukur-o
Dil se po therresin-o
Dil se po therresin-o

Thuji oh t’më presin-o
Thuji oh t’më presin-o
Sa ta hudhim vellen-o
Sa ta hudhim vellen-o
Vellën e qenisun-o
Vellën e qenisun-o

Për fytyrë t’ujdisun-o
Për fytyrë t’ujdisun-o
Dy lule mas malit-o
Dy lule mas malit-o

Qi thote njana shoqes-o
Qi thote njana shoqes-o
Ta mora beqarin-o
Ta mora beqarin-o
Beqarin sy-marin-o
Beqarin sy-marin-o

Advertisements

4 Comments »

 1. Tropoja said,

  Urime per blogun dhe shume suksese, eshte nje gje e kendshme dhe disi e munguar ne hapesiren shqiptare te internetit!

 2. lirikashqiptare said,

  Flm Tropoja!

  Shpresoj qe kjo faqe te pasurohet sa me shume dhe te luaje rolin qe une kam ne mendje.

  Te pershendes!

 3. emigrant said,

  ket sikur e ka pas knu edhe Fitnetja (Rexha) apo jo?

 4. lirikashqiptare said,

  EM, ka mundesi mgjth, une di vetem versionin e Merita Halilit.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: